https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=d0cd9a70f616f1ab6c2db792db53f90f&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fkulup.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  ÇOCUK GELİŞİMİ KULÜBÜ

  Hamilelik Öncesi


  Hamile kalmak icin. Neler yapabilirim

  Çocuk Gelişimi Üyesi 27/01/2016 tarihinde sordu , son cevap 5 yıl önce verildi.

  6 aylik evliyim cocuk dusunuyoruz Özel bölgemde enfeksiyon ve ucuk vardi yeni iyilestim hamile kalabilirmiyim beni bilgilendirseniz cok sevinirim

  Takip Et Cevap Ver
  1
  kişi bu soruyu faydalı buldu.

  CEVAPLAR (3 cevap)

  Şu yazıyı okudun mu? http://www.cocukgelisimi.com/hamile-kalmaniza-yardimci-olacak-dogru-cinsel-pozisyonlar-nelerdir Belki faydası olur :)

  Çocuk Gelişimi Üyesi 5 yıl önce cevap verildi.
  0
  kişi bu cevabı faydalı buldu.

  Merhaba, öncelikle bir doktora görünüp hamile kalmadan önce yapılması gerekenler hakkında bilgi alman ve gerekli testleri yaptırmanı öneririrm. Folik asit vs. kullanımı önceki dönemde önemli.Sonrasında yumurtlama dönemini hesaplaman lazım. bunun için telefonuna adet takip uygulaması indirip bilgilerini girersen otomatik olarak sana o günleri hesaplayıp gösterecktir. ben kullandım geröekten çok işe yarıyor. sigara,alkol vb. alışkanlıkların varsa biran önce bırakmanı öneririm. bebeğinin sağlığı ve senin rahat hamilelik geçirmen için çok önemli. beslenmenede dikkat etmelisin. bana doktorum muhakkak hergün 1 yumurta yemem konusunda özellikle uyarmıştı. ve yumurtlama dönemlerinde ki bu 8-10 günlük bir süreç hergün ilişkiye girmen gerekiyor. ilişkiden sonra belinin altına yastık koyup ayaklarını kaldırıp 20 dk beklemeni öneririm. ve duş almadan uyuman önemli. bunları yap. allahın izniyle hamilesin:)

  Çocuk Gelişimi Üyesi 5 yıl önce cevap verildi.
  0
  kişi bu cevabı faydalı buldu.

  Öncelikle psikolojik olarak rahatlamalısın, bu hormonlar için önemli. Beslenmene dikkat et. Yumurtladığın günleri bilip o günlerde ilişkiye girmeniz de önemli. Şurada http://www.cocukgelisimi.com/araclar yumurtlama günlerini hesaplayabilirsin. Ama tabii ilişkiye girmeyi mutlaka yapılması gereken bir görev olarak da düşünmemek lazım. Biraz da oluruna bırak.

  yenianne 5 yıl önce cevap verildi.
  1
  kişi bu cevabı faydalı buldu.