https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=7335e64c02183b6f9767f80352e2f6a1&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fkulup.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  ÇOCUK GELİŞİMİ KULÜBÜ

  Hamilelik Öncesi


  ek gıdaya başlasam mi

  Çocuk Gelişimi Üyesi 19/03/2016 tarihinde sordu , son cevap 4 yıl önce verildi.

  4ay 10 günlük kızım var sütümun Yettigini düşünüyorum sizce ek gıdaya başlasam mi ben başlamak istemiyorum ama baslamazsam sonra iştahsız olur diyorlar bana yardım eder misiniz

  Takip Et Cevap Ver
  0
  kişi bu soruyu faydalı buldu.

  CEVAPLAR (4 cevap)

  Ben ilk çocuğumda doktor önerisi ile 5. ay sonunda başlamıştım ama çok sevmemişti. Şimdi de yemek seçiyor. Sütün yetiyorsa erken başlatma, bekle. Sonuçta sindirim sistemi için süt daha uygun, gelişmesini beklemek gerek. Bebekler yemek masasına geldiklerinde yemekle ilgileniyorlarsa ki bu genelde 5-6. aylarda oluyor, o zaman doktorun önerdiği gıdalarla başlamak gerek.

  yenianne 4 yıl önce cevap verildi.
  1
  kişi bu cevabı faydalı buldu.

  merhaba, eğer sütün yetiyorsa şu aylarda ek gıdaya geçiş çin erken dönemdesin. 5 ayo doldurduğunda yavaş yavaş tattırmaya başlayabilirsin. bebekler 9 aya kadar zaten anne sütü ağırlıklı ek gıda alıyorlar. 1 çay kaşığı filan. Bence bu konuyu internetten iyice araştır. suan içn erken.

  Çocuk Gelişimi Üyesi 4 yıl önce cevap verildi.
  1
  kişi bu cevabı faydalı buldu.

  Bizim doktorumuz 6. aydan itibaren katı gıdaya geçmemizi tavsiye etti. İlk günlerde bebeğin alışması biraz zaman alsada sonrasında rahat oluyor.

  ufukal 4 yıl önce cevap verildi.
  0
  kişi bu cevabı faydalı buldu.

  sütünüz yetiyorsa 6 aydan önce başlamamanızı tavsiye ederiz. ayrıca 7. aydan itibaren özel bir beslenme programıyla ek gıdalara başlayabilirsiniz.

  Çocuk Gelişimi Üyesi 4 yıl önce cevap verildi.
  0
  kişi bu cevabı faydalı buldu.