https://www.facebook.com/v2.3/dialog/oauth?client_id=840747115991337&state=ef71f02cc37d15762c1af07b6e1e9727&response_type=code&sdk=php-sdk-5.0.0&redirect_uri=http%3A%2F%2Fkulup.cocukgelisimi.com%2Ffacebooklogin%2Fweb_login&scope=public_profile%2Cpublish_actions%2Cemail">facebook ile bağlan
 • Üye Ol
 • Üye Giriş

 • Henüz üye olmadınız mı ?
  Üye olmak için tıklayınız

  Çocuk Gelişimi

  ÇOCUK GELİŞİMİ KULÜBÜ

  1-3 Yaş


  uyku sorunumuz

  Çocuk Gelişimi Üyesi 23/10/2015 tarihinde sordu , son cevap 5 yıl önce verildi.

  Hocam emzik konusundaki önerinizi denemeye başladım iyi sonuç verdi cok tesekkur ederim. Hocam bizim bi sorun daha var. Oglumu 7aylik ken odasini ayirdim. Şuan bir yaşında son bir aydir uykuda sürekli huysuz ben olmadan uyumuyor kimi zaman yaninda sabahliyorum. Ben yanindan ayrilinca kalkıyor ağlıyor. Ben gelince susup hemen uyuyo. Bide oglum besikte uyumuyo cok deli ve dağınık yatıyor yer yatagi yaptim cok rahat yatıyor. Acaba hata mi yapiyorum.

  Takip Et Cevap Ver
  0
  kişi bu soruyu faydalı buldu.

  CEVAPLAR (2 cevap)

  Diş çıkarıyoruz zaten ama bem gelince hemen uyuyo cok tesekkur ederim bilgilerinizi benle paylastiginiz için

  elif 5 yıl önce cevap verildi.
  1
  kişi bu cevabı faydalı buldu.

  Merhaba, kendi deneyimimden yazıyorum. Oğlunuz 1 yaşına geldiğine göre oldukça bilinçlenmiş olmalı. Uyku konusunda nasıl alıştırırsanız öyle gider, o yüzden biraz sabredin, kararlı bir şekilde siz olmadan uyumaya alıştırın. Ben de oğlum uyuyana kadar yanında durur, sonra çıkardım. Önceleri elinden tutardım. Sonra sadece başucunda oturup başını okşadım. Sonra buna da alıştıkça o sütünü içerken odanın ışığı da loşken odanın içinde çok dikkatini dağıtmadan oyuncaklarını ve kıyafetlerini toplardım. Böylece odanın içinde olduğumu hissederdi ve güvende hissederdi. Daha sonraki zamanlarda odadan çıkıp arada sırada geri gelmeye başladım. Böylece odadan çıksam da yakınlarda olduğumu hissetmesini sağladım. Buradaki fikir her akşam yatağından biraz daha uzaklaşmak ama yine de güvende hissetmesini sağlamak. Siz de bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bir de sizin tarif ettiğiniz durum biraz dönemsel gibi, acaba diş mi çıkarıyor bu aralar çok? Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  yenianne 5 yıl önce cevap verildi.
  0
  kişi bu cevabı faydalı buldu.